Ciągnik rolniczy
Kubota M5091 NARROW

Ciągnik rolniczy Kubota M5091 NARROW
Ciągnik rolniczy Kubota M5091 NARROW
Kubota

Pakiet korzyści

  • Darmowy transport
  • Obsługa serwisowa
  • Korzystne finansowanie

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń 884 660 686

lub zostaw wiadomośća my skontaktujemy się z Tobą

M5091N

 

Inteligentny pomocnik

Kubota M5001N to wysokowydajny ciągnik specjalistyczny zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w gospodarstwach sadowniczych oraz winnicach.

Jego kompaktowa budowa, niewielka szerokość minimalna, a także zwrotność, wszechstronność i wysoka moc sprawią, że traktor ten sprawdzi się na plantacjach owoców oraz na pagórkach winnic. Kabina nowego ciągnika sadowniczego gwarantuje doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach oraz doskonały komfort nawet podczas całodziennej pracy.  Zalety wszystkich modeli serii M5001N pozwalają uzyskać doskonałe rezultaty niezależnie od warunków panujących na plantacji.

Zadziwiająca moc. Nowoczesne czterocylindrowe silniki gwarantują zapas mocy  wystarczający do realizacji zabiegów agrotechnicznych oraz transportowych.

Doskonale przyjazne środowisku. Oba warianty przekładni dostępne serii M5001N – w połączeniu z jednostkami napędowymi spełniającymi wyśrubowane normy czystości spalin – pozwalają operatorowi na precyzyjny dobór prędkości obrotowej silnika do realizowanego zadania, co umożliwia pracę w sposób wydajny i przyjazny dla środowiska.

Ogromna siła na wyciągnięcie ręki.  Dzięki udźwigowi tylnego TUZ o wartości aż 2300 kg nawet ciężkie narzędzia nie stanowią problemu dla ciągników serii M5001N.

Osiągi, na których można polegać

Osiągi, na których można polegać
M5001N ma wiele zadań do wykonania. Niezawodna moc jest tu niezbędna. Mocny silnik ciągnika charakteryzuje się nowoczesną i sprawdzoną technologią, która jest także przyjazna dla środowiska. Teraz można ze spokojem zabrać się za wszystkie prace polowe i transportowe.

Pod maską ciągnika M5001N bije mocne serce. Nowy czterocylindrowy silnik V-3800 TIE 4F spełniający normę emisji spalin 3B dostarcza moc od 73 do 106 KM (zgodnie z 97/68 WE). Modele M5071N (73,5 KM), M5091N (94,4 KM) oraz M5101N (105,9 KM) dostępne są w wersji kabinowej lub tylko z ramą ochronną. Jest to możliwe dzięki wiodącej pozycji firmy Kubota na rynku silników wysokoprężnych. Wyjątkowa niezawodność, moc i czystość silników dostępnych we wszystkich trzech modelach zachwycą każdego klienta.

Dodatkowa moc
Model M5071N ma pod maską silnik o pojemności aż 3,8 l – unikalny w tej klasie mocy i zapewniający niezbędną moc do wszelkich prac rolniczych. Ciągniki w wersji ROPS również mają specjalną cechę. Silniki w tej wersji modelowej osiągają maksymalną moc przy 2400, a nie 2600 obr./min jak w przypadku ciągników kabinowych. Kierowca z pewnością doceni też cichszą pracę silnika.

Czysta technologia
Filtr cząstek stałych w nowym silniku skutecznie zmniejsza emisję tych zanieczyszczeń. Silnik ma dwa elektroniczne ustawienia pozwalające operatorowi na wybór czasu i sposobu regeneracji filtra w zależności od wykonywanej pracy. Jest to nie tylko użyteczne, ale także oszczędza czas.

Wygodne monitorowanie prędkości 
Silniki wyposażono w nowy elektroniczny system sterowania obrotami silnika, za pomocą którego kierowca może kontrolować prędkość obrotową. Po aktywowaniu systemu obroty utrzymywane są na stałym poziomie, nawet przy zmiennym zapotrzebowaniu na moc. Zapewnia to stałą wydajność pracy narzędzi napędzanych z WOM.

Eksploatacja ciągnika zawsze obejmuje 
powtarzające się zadania, takie jak prace wykonywane urządzeniami napędzanymi poprzez WOM. Przydaje się wtedy zintegrowana pamięć obrotów. Wystarczy wcisnąć przycisk, aby aktywować zapamiętaną wartość obrotów. Ciągnik jest wtedy natychmiast gotowy do pracy.

Nowy zbiornik paliwa
Model M5001N oferuje nowe rozwiązanie także w przypadku zbiornika paliwa: zamiast trzech zbiorników jak w poprzednich modelach, ciągnik ten ma tylko dwa duże zbiorniki umieszczone pod kabiną. Mają one większą pojemność i pozwalają na dłuższą pracę. Takie rozwiązanie ułatwia także tankowanie. Zbiornik w ciągnikach z ramą ochronną mieści 76 l paliwa, czyli jeszcze więcej niż w poprzednich wersjach. Dodatkowa korzyść: nowa koncepcja zbiorników, bez wymaganego tylnego zbiornika, zapewnia lepszą widoczność do tyłu. Przy dwóch zbiornikach zamiast trzech dokładniejszy jest także wskaźnik poziomu paliwa.

 

Płynna zmiana biegów nawet w trudnych warunkach

Model Kubota M5001N jest dostępny z dwoma skrzyniami biegów. Obydwie z łatwością spełniają wszystkie wymagania dla ciągników tej klasy. Zapewniają wyjątkowo delikatną zmianę biegów oraz zharmonizowane, praktyczne przełożenia.

W ciągnikach Kubota serii M5001N do wyboru są dwie skrzynie: z 18 biegami do przodu i 18 do tyłu lub skrzynia komfortowa z 36 biegami do przodu i 36 do tyłu z technologią Dual Speed, czyli półbiegiem w technologii Power Shift na każdym biegu. Obie skrzynie to świetny wybór. Doskonale sprawdzają się przy niskich i wysokich obrotach, zapewniając precyzyjnie zharmonizowaną i płynną zmianę przełożeń. Taka skrzynia jest przyjemna w obsłudze, niezawodna i oszczędna. Kolejna nowość to przycisk umożliwiający bezsprzęgłową zmianę biegów, oferowany w standardzie ze skrzynią 36/36. To bardzo wygodne rozwiązanie dla operatora ciągnika – wystarczy nacisnąć przycisk i można bez wciskania pedału sprzęgła przełączać między 6 biegami.

Błyskawiczna zmiana biegów pod obciążeniem
Technologia Dual Speed w skrzyni 36/36 umożliwia błyskawiczną zmianę przełożenia.  W warunkach rosnącego obciążenia w położeniu Hi wystarczy wcisnąć przycisk Dual Speed na dźwigni zmiany biegów. Następuje zmniejszenie prędkości ciągnika i zwiększenie momentu obrotowego.

Bezpieczna jazda
W serii M5001N firma Kubota oddzieliła funkcję blokady przekładni od dźwigni zmiany biegów. Teraz jednym ruchem można szybko włączyć i zwolnić blokadę.

Praktyczny system skrętu Bi-Speed Turn
System skrętu Bi-Speed Turn powoduje, że po przekroczeniu kąta skrętu 35° koła przednie zaczynają się szybciej obracać. Pozwala to na osiągnięcie niezwykle małego promienia zawracania, co ułatwia wjeżdżanie „na raz” w kolejne rzędy nasadzeń, a także omijanie przeszkód.

Szybka i oszczędna jazda
Funkcja nadbiegu w skrzyni biegów utrzymuje niskie obroty silnika przy dużych prędkościach. Ze skrzynią biegów 40-ECO szybko znajdziesz się na miejscu, przy mniejszym zużyciu paliwa i mniejszej emisji hałasu.

Precyzyjne agregowanie maszyn
Sprzęgło główne w układzie napędowym pozwala na pewne agregowanie maszyn towarzyszących. Przy wolnych manewrach można użyć pedału sprzęgła do sterowania zaworem elektrohydraulicznym, który włącza sprzęgło w płynny i precyzyjny sposób. Zapewnia to łatwiejszą i mniej uciążliwą pracę. Zmiana biegów podczas pracy jest także ułatwiona, ponieważ sprzęgło włączane jest jednym przyciskiem, co jest szczególnie wygodne, gdy konieczna jest częsta zmiana przełożeń.

Łatwa zmiana kierunku
Przy pomocy dźwigni rewersu elektrohydraulicznego zastosowanego w modelu Kubota M5001N można szybciej i łatwiej niż dotychczas zmienić kierunek jazdy bez konieczności użycia sprzęgła. Wystarczy wykonać dźwignią rewersu krótki ruch do przodu lub do tyłu.

Centrum dowodzenia na długie dni pracy

Firma Kubota wyposażyła nowy model M5001N w kabinę o wielu zaletach, takich jak wyjątkowa przestronność, wzorcowe środowisko pracy i doskonała widoczność w każdym kierunku. Kabinę zaprojektowano z myślą o jednej z najważniejszych potrzeb operatora – najwyższym komforcie pracy. Dzięki sprawdzonym podzespołom i inteligentnym usprawnieniom kabina to prawdziwe centrum dowodzenia na długie dni pracy.

Kierownica – sukces pod każdym kątem
W modelu M5001N praktyczną kolumnę kierownicy można odchylić o 40 stopni. Przy wysiadaniu wystarczy odchylić ją do przodu. Wsiadając z powrotem, szybko można ustawić ją w pozycji wyjściowej. Wystarczy tylko wcisnąć pedał. Płaska podłoga jeszcze bardziej ułatwia wsiadanie i wysiadanie. Firma Kubota zoptymalizowała kąt nachylenia kierownicy – to kolejna inteligentna innowacja w kabinie. Daje to lepszą widoczność deski rozdzielczej oraz obszaru przed ciągnikiem.

Optymalne sterowanie i obsługa
Na desce rozdzielczej: wielofunkcyjny panel kontrolny Intellipanel z wieloma trybami wyświetlania i doskonale czytelnym wyświetlaczem LCD, dostarcza wszystkie istotne dane i zapewnia łatwy dostęp do funkcji. Obsługa ciągnika nie może być łatwiejsza: wszystkie ważne elementy sterujące znajdują się po prawej stronie kierowcy – łatwo dostępne i ergonomicznie rozmieszczone, aby umożliwić bezpieczną obsługę.

Gięte szyby
Aby zapewnić jeszcze lepszą widoczność w każdym kierunku, firma Kubota zastosowała szyby z giętego szkła. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest uczucie jeszcze większej przestronności w kabinie M5001N. Takie szyby zmniejszają także odbicia światła. Powiększono także powierzchnię szyby w drzwiach kabiny, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie.

Przyjemny klimat przez cały rok
Klimatyzacja oferowana w standardzie oraz wydajne ogrzewanie w serii M5001N zapewniają przyjemną temperaturę we wnętrzu przez cały rok – operator może ochłodzić się w gorące letnie dni lub pracować w przytulnym i ciepłym wnętrzu w chłodne poranki. Kabina ma niski poziom drgań, co dodatkowo zmniejsza hałas we wnętrzu. A może tak zaczerpnąć świeżego powietrza? Nic prostszego, obydwa tylne okna można szeroko otworzyć.

 

Moc KM / kW
94,4 / 69
Przekladnia główna
6 synchronizowanych biegów głównych
Masa (kg)
Max. moment obrotowy (Nm)
320
Pojemność silnika (cm3)
3769
Pojemność zbiornika paliwa (l)
76
Rozstaw kół przód/tył (mm)
1109 –1294 / 1061–1264
Silnik
V3800-CR-TIE4
Sprzęgło
Wielotarczowe mokre sterowane elektrohydraulicznie
Udźwig podnośnika (kg)
2300
Zakres prędkości WOM
540/540 Eco; Opcja 1000
Promień zawracania (m)
System kontroli czystości spalin
Prędkość maks. / min. (km/h)
40
Ilość biegów (przód/tył)
18 / 18
Rodzaj napędu
Reduktor
Rewers
Elektrohydrauliczny sterowany mikroprocesorem
Typ hamulców
Tarczowe mokre sterowane hydraulicznie, system hamowania na 4 koła
Blokada mechanizmu różnicowego (przód/tył)
Mechaniczna
Sprzęgło WOM
Wydajność pompy (l/min)
69
Wydajność dla hydrauliki zewnętrznej i TUZ
Kategoria TUZ
2
Sterowanie TUZ
Mechaniczne, regulacja pozycyjna i siłowa
Wymiary (długość / szerokość / wysokość) (mm)
3975 / 2384 / 1250 –1800
Rozstaw osi (mm)
2130
Pojemność zbiornika AdBlue (l)
Ciągnik rolniczy Kubota M6121

Kubota M6121

Ciągnik rolniczy
Ciągnik rolniczy Kubota M5091

Kubota M5091

Ciągnik rolniczy
Ciągnik rolniczy Kubota M5111

Kubota M5111

Ciągnik rolniczy